»Pred desetimi leti ni bilo tako, danes pa je širitev EU-ja res na vrhu našega dnevnega reda. Obstajata dva ključna pogoja: uskladitev z evropskimi vrednotami in spoštovanje pravne države ter gospodarsko povezovanje.«
»Verjamem, da je kancler takoj spoznal, kako pomembno je, da te države postanejo del Evropske unije.«
»Slovenija ostaja goreča podpornica širitve Evropske unije tudi na države Zahodnega Balkana.«
»Želim si, da bi vrh EU-ja dal do konca leta pomembne signale glede širitve na Zahodni Balkan.«
»Evropski parlament nam je naklonjen, morda po junijskih evropskih volitvah ne bo več tako. To moramo imeti v mislih.«
»V prihodnjem obdobju bo ključno, da kot Evropski parlament zagotovimo, da proces širitve poteka v skladu z vrednotami in pravili EU-ja, pri čemer mora biti postopek pravičen, pregleden in usmerjen v dosego skupnih ciljev.«
»Popolnoma smo prepričani, da je širitev naložba v mir, varnost in blaginjo. To je zelo močno politično sporočilo, ki ga pošiljamo našim evropskim državljanom, državljanom držav kandidatk in preostalemu svetu.«
»EU naj bi se opredelil, kot da je Zahodni Balkan strateški cilj, in ta ideja pride v vse dokumente, ki jih Evropska komisija izdeluje čez leto, in vizija evropskega Balkana postane bistveno bolj oprijemljiva. Težava je v tem, da je ideja o širitvi EU-ja na zahodni Balkan v zadnjem desetletju izginila z dnevnega reda vrhunskih srečanj. Moč slovenskega predsedovanja naj bi to temo vrnila na dnevni red.«
»Evropska unija bi morala glede širitve povezave na Zahodni Balkan čim prej zamenjati pristop 'počakajmo, da vidimo, kaj se bo zgodilo' s strategijo reševanja težav.«
»Večji in močnejši EU nam omogoča močnejši vpliv na svetovnem odru.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju